Кошик
1238 відгуків

Шановні клієнти, наш сьогоднішній робочий день уже завершився. Наші фахівці з радістю опрацюють усі Ваші замовлення та повідомлення по буднях з 9 до 18 години. З повагою колектив ZooFooD.

+380 (68) 480-84-83
Київстар (Telegram)
+380 (93) 198-57-58
lifecell (Viber)

8 основних команд для собак: як навчити легко та швидко

8 основних команд для собак: як навчити легко та швидко

Основні команди для собак надзвичайно важливі. Ваша собака повинна вміти правильно поводитися. Оскільки це значно полегшує догляд за твариною, спілкування з нею. Іноді правильні навички володіння основними командами можуть врятувати улюбленому вихованцю життя. Тут ви можете дізнатися, які команди є обов'язковими для вашого собаки. Як легко навчити її виконувати.

Ви вважаєте, що ваш собака чудово поводиться, тому що не заважає людям і нічого поки ще не погриз і не зламав? Це зовсім невірний підхід до виховання вихованця. Дресирування необхідне, воно дисциплінує тварину. Допомагає господарю порозумітися зі своїм собакою і дати їй потрібні моделі поведінки в тій чи іншій ситуації.

Які тільки небезпеки не чатують на собаку вдома і на вулиці! Вчасно зупинити тварину, покликати до себе, не дати їй втекти і загубитися... Чи мало які ситуації виникають на прогулянці. Це реальна можливість спокійно гуляти та насолоджуватися навколишнім світом. Тому що ви будете впевнені у своєму собаці - він не зробить нічого поганого іншим людям. Ніхто не зможе її образити. Тільки одне слово, і собака вам підкориться.

До того ж, спільні заняття принесуть велике задоволення і значно зміцнять зв'язок між твариною та господарем. Ось 8 найбільш важливих базових команд, які ви можете використовувати у повсякденності.

Список основних команд на кожен день:

Сидіти

Лежати

Стояти

Не можна

Дай

Поруч

До мене

Місце

Ці команди входять до загального курсу дресирування, який складається з навчання собаки різним навичкам, у тому числі 11 основним командам. У цій статті ми не зачіпатимемо деякі з них. Наприклад, команду "Фас" або "Апорт". Вони не такі важливі в побутових умовах, як перелічені вище.

Команда «Сидіти»

Ця команда призначена для того, щоб собака міг заспокоїтися, сісти, відпочити або почекати господаря. Наприклад, якщо ви разом переходите через дорогу і зупинилися перед пішохідним переходом. Собака може навіть на повідку вибігти на проїжджу частину. Давши їй команду «сидіти», ви будете впевнені, що тварина не створить аварійної ситуації, не чіплятиметься до перехожих тощо.

Також ця команда відмінно підійде і вдома, коли потрібно, наприклад, надіти на собаку нашийник чи шлейку. Можна використовувати цю команду, коли ви даєте вихованцю корм. Тоді собака не стрибатиме на господаря, кидатиметься до миски чи вириватиме їжу з рук.

команда Сидіти

Як навчити команді сидіти:

Навчати собаку команді «сидіти» потрібно у спокійній обстановці, щоб ніщо не відволікало її увагу. Тварина має почуватися комфортно.

Візьміть частування в руку, дайте понюхати собаці. Потім підніміть руку над головою тварини так, щоб слідуючи за рукою поглядом, собака підняв голову і сів. Поки собака сидить, чітко промовте вголос слово «сидіти». Якщо тварина, як і раніше, демонструє бажану поведінку, то похваліть і одразу винагородити її за це і похвалити.

Поступово можна збільшувати відстань між собою та собакою. Якщо тварина, замість сісти по команді, підходить до вас – не давайте їй ласощі. Винагороджуйте тварину тільки за виконану дію, яку ви вимагаєте від неї.

Також можна поступово збільшувати кількість часу, протягом якого ваш собака повинен сидіти. Дайте собаці спеціальний сигнал, який покаже, що він тепер вільний і може робити, що хоче. Цей сигнал подається жестом чи словом.

Коли собака добре засвоїть усі етапи виконання команди «Сидіти», можна продовжити дресирування на прогулянці. На вулиці багато відволікаючих факторів. Тому відпрацювання команди на відкритому повітрі буде корисним для закріплення отриманих навичок.

Команда Лежати

Команда «Лежати» дозволяє тварині зайняти певне місце і просто відпочити, відволіктися від дратівливих факторів. Зосередити увагу на господарі та його вимогах. Ця команда буває необхідна у побуті, коли потрібно, щоб собака нікому не заважав якийсь час і спокійно лежав осторонь.

команда

Навчаємо команду «Лежати»

Коли собака зрозуміє команду «Сидіти», можна продовжити дресирування далі і освоїти команду «Лежати». Усадіть собаку, а потім візьміть ласощі, дайте собаці понюхати, а потім опустіть руку до підлоги. Коли тварина опуститися вниз, за ласощами, груди торкнеться статі, можна вимовити вголос команду "Лежати". Потім дати ласощі і похвалити вихованця.

Давайте ласощі однією рукою, а іншою показуйте спеціальний жест. Основні команди для дресирування команд завжди супроводжуються особливими жестами. Для позначення команди «Сидіти» зігніть руку в лікті, підніміть кисть вгору і поверніть її долонею до собаки.

Команда «Лежати» супроводжується різким рухом руки вниз, долоня повернута до підлоги.

Поступово збільшуйте відстань між вами та собакою, як і при дресируванні команди «Сидіти». А потім час виконання вправи. Не забувайте про сигнал, який потрібно подати після завершення команди.

Команда Стояти

Ця команда просто життєво потрібна для вашого собаки. З її допомогою ви зможете зупинити тварину будь-якої миті, коли вона робить неправильну дію. Наприклад, збирається кудись стрибнути чи побігти. Скажімо, слідом за велосипедистом, що проїжджає повз, або біжить людиною.

Цю команду можна застосовувати й у ситуації, коли потрібно почекати господаря біля супермаркету чи кафе. Як, зрештою, і команди «Сидіти», «Лежати».

основні команди: команда Стояти

Як навчати команді «Стояти»

Навчати цій команді найкраще на вулиці, але у спокійній обстановці. Необхідні відносно невеликі фактори, що відволікають.

Перший крок – це попросити собаку виконати команду сидіти. Потім за повідець або нашийник підняти собаку правою рукою, а ліву підставити під живіт. Коли собака встане, вимовити слово «Стояти» і заохотити вихованця.

Наступний етап, коли собака почне самостійно підніматися за командою «Стояти», слід привчити до спеціального жесту. Він послужить сигналом до виконання цієї вправи. Руку необхідно, згинаючи в лікті, піднімати долонею вгору від стегна до положення 90 градусів.

Далі слід поступово збільшувати відстань та проміжок часу, протягом якого собака стоятиме. Також, як і під час інших команд, використовуйте сигнал, завершальний команду.

Команда Не можна

Команди «Не можна» – одна з найважливіших у спілкуванні людини та собаки. Якщо вихованець не знає такої команди, ним дуже важко буде керувати. До того ж, подібна команда може врятувати тварину життя. Наприклад, можна буде зупинити собаку під час прогулянки, коли вона спробує взяти отруєну приманку.

У жодному разі не зловживайте цими командами. Вони повинні вимовлятися тільки в тому випадку, коли це дійсно потрібно. Це надасть команді "Не можна" високу значимість.

команда не можна

Як навчити команді «Не можна»

Візьміть у долоню ласощі, піднесіть до носа собаки. Коли тварина спробує взяти її, стисніть долоню і скажіть "Не можна". Повторіть цю вправу кілька разів. Коли собака перестане намагатися взяти ласощі, тикати носом руку, подивиться господареві в очі - тільки в цей момент віддайте їй смакоту. Супроводьте цю дію словом "Візьми".

Наступний крок – покладіть ласощі на підлогу та повторіть вправу.

Команда Дай

Важлива команда, яка значно полегшить ваше життя із собакою. Уявіть, що за командою Дай собака відпустить предмет, який схопив зубами. Наприклад, ваші улюблені туфлі або мобільний телефон, які збиралася трохи погризти.

команда Дай

Як навчити команді «Дай»

Це буде весело, оскільки команді Дай потрібно навчати під час гри. Візьміть іграшку, роздратуйте собаку, щоб вона схопила її зубами. Не відпускайте предмет і заберіть його у собаки, супроводивши цю дію словом «Дай». Заохочуйте вихованця ласощами за те, що він розтиснув зуби і дозволив вам забрати предмет. Повторюйте стільки разів, поки собака не почне віддавати вам іграшку на першу вимогу.

Команда Поряд

Ця чудова команда допоможе вам зробити прогулянку із собакою приємною. Виконуючи цю команду, вихованець не тягне повідець, не відволікається на сторонні чинники і спокійно крокує поруч із господарем. Можна навіть гуляти без повідця, собака не втече і не загубиться.

команда Поряд

Як навчити команді «Поруч»

Візьміть повідець та частування для собаки у ліву руку. Легкий біг чи швидкий крок – одна з умов успішного дресирування цієї команди. Починайте рухатися, і собака піде за ласощами, які ви ховаєте в руці. Коли переконаєтеся в тому, що вихованець не відволікається на сторонні подразники, а вперто біжить поруч, намагаючись зазирнути вам у вічі – винагородіть його смакотою. У цьому повторюйте слово «Поруч».

Якщо собака відволікся, почав тягнути повідець і гавкати - зупиніться. Дочекайтеся, поки вона заспокоїться та повторіть вправу. Віддавайте ласощі тільки в той момент, коли тварина поводиться правильно - йде або біжить поряд.

Через час, коли собака навчитися бігти поруч, можна змінювати темп на повільніший. Після засвоєння команди в повільному темпі слід продовжити дресирування вже без повідця.

Команда «До мене»

Це дуже важлива команда, оскільки допоможе вам навчити собаку будь-якої миті негайно відгукуватися на ваш поклик. Ви зможете спокійно відпускати вихованця гуляти без повідка, відбігати на деяку відстань від вас. Це зробить прогулянки більш насиченими, тварина відпочине від постійного контролю і слухатиметься ще краще.

основні команди: команда До мене

Як навчити собаку команді «До мене»

Намагайтеся знайти обгороджену ділянку, де можна почати займатися з собакою. Відпустіть її з повідця. Дайте понюхати і навіть спробувати ласощі, а потім надайте собаку самому собі. Нехай гуляє та насолоджується свободою. Коли собака трохи відволікається, покличте її: «Кулька (кличка собаки), до мене!». Трохи нахилиться вперед, простягніть до неї відкриту долоню з ласощами.

Коли собака побачить, що її звуть, щоб дати смакоту, вона неодмінно підбіжить. Не віддавайте ласощі відразу, закрийте долоню, випростайтеся і підніміть руку так, щоб собака сів проти вас в очікуванні. Дуже важливий у цей момент зоровий контакт. Тварина має дивитися вам у вічі. Отоді й віддавайте заслужену смакоту.

Виконуйте цю вправу протягом прогулянки кілька разів. Давайте команду тоді, коли бачите, що вихованець захопився грою настільки, що вже не помічає господаря.

Відпрацьовуйте команду протягом кількох днів. Коли побачите результат - спробуйте не віддавати собаці ласощі відразу, а задкуючи назад, пройдіть кілька кроків. Коли собака піде за вами, винагородіть його.

Надалі можна повторювати ці вправи вже на відкритій місцевості. Поступово відучуйте тварину від ласощів. Нехай собака зрозуміє, що слова господаря, погладжування – це також нагорода. Давайте ласощі через раз, потім і зовсім відмовтеся від нього.

Зрештою можете відмовитися і від похвали, коли команда буде відпрацьована до автоматизму.

Команда «Місце»

Дуже корисна команда, яку можна застосовувати скрізь - і вдома, і на вулиці, і в будь-якому приміщенні чи ситуації. Ця команда допомагає собаці зорієнтуватися та вказує, де саме вона має знаходитися та чекати подальших вказівок господаря.

команда Місце

Як навчити команді «Місце».

Привчають собаку до виконання цієї команди на довгому повідку. Вихованець повинен чудово знати команду «Лежати», тому спочатку слід відпрацювати саме цю дію.

Дайте собаці команду Лежати. Після її виконання, позначте місце, де собака повинен знаходитися якимось предметом. Маленьким килимком, іграшкою. Покладіть цей предмет прямо перед твариною і промовте вголос «Місце!». Заохочуйте тварину ласощами чи погладжуванням.

Тепер треба відійти на кілька кроків тому і покликати собаку до себе. Потім скомандувати «Місце», повернутися і вкласти вихованця біля іграшки чи килимка. Винагороджуючи ласощами, досягайте того, щоб собака зрозумів, що від нього вимагається.

Потім підклич собаку до себе, вимовляйте «Місце!», але самі залишайтеся в нерухомості. Нехай тварина сама повернеться і вляжеться поруч із іграшкою.

Надалі предмет потрібно прибрати, і продовжити дресирування. Також, як і при відпрацюванні команд «Сидіти» та «Ліжати», застосовуйте спеціальний сигнал, який дає собаці зрозуміти, що він може бути вільним. Поступово збільшуйте час виконання команди "Місце".

Не забувайте, що під час дресирування потрібно чітко вимовляти слова команд, у жодному разі не змінюючи їх. Підкреслюйте вимову команди спеціальним жестом. Тоді на вас чекає повний успіх, ви зрозумієте, що улюблений вихованець дуже розумний, кмітливий і гідний захоплених похвал. Виявляйте терпіння та наполегливість.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner