Кошик
1613 відгуків

Шановні клієнти, наш сьогоднішній робочий день уже завершився. Наші фахівці з радістю опрацюють усі Ваші замовлення та повідомлення по буднях з 9 до 18 години. З повагою колектив ZooFooD.

+380 (68) 480-84-83
Київстар (Telegram)
+380 (93) 198-57-58
lifecell (Viber)

Загубилася собака: що робити в першу чергу, як швидко її знайти

Загубилася собака: що робити в першу чергу, як швидко її знайти

Під час прогулянки собака вирвала з рук повідець, стрибнула в зарості найближчих кущів і зникла безслідно? Після двогодинних безрезультатних пошуків доводиться констатувати факт – загубилася собака. Як діяти, що робити в перші години пошуків, куди звертатися за допомогою, як знайти свого вихованця швидко?

У вас мало часу, кожна хвилина на рахунку

Чим більше пройде часу з того моменту, коли собака втекла від вас, тим менше шансів, що ви її знайдете. Собака в паніці, оскільки улюбленого господаря поруч немає. Тварина не в змозі здійснювати осмислені дії. Тому, швидше за все, буде вести себе неадекватно.

Які небезпеки підстерігають вашого вихованця

  1. У паніці тварина біжить вперед, не віддаючи собі звіту – куди саме. Може вибігти на проїжджу частину і потрапити під машину.
  2. Якщо на собаці залишився пристебнутий повідець, то вона, швидше за все, заплутається в кущах і буде сидіти в якомусь важкодоступному місці парку, там, де її буде важко знайти. У стані стресу, голодна, без доступу до води, собака може провести кілька днів. Зневоднення і виснаження гарантовані.
  3. Тварина обов'язково сховається в будь-яке, на його думку, відповідне укриття – у віддушину, каналізаційний отвір, під який-небудь кіоск і т. д. Часто це місце може бути занедбане. Вихованець буде ховатися в тому місці, де немає інших людей і тварин. Там виявити його дуже важко. Мало того, протиснувшись у важкодоступну щілину в стані паніки, собака потім не зможе вибратися звідти самостійно.
  4. Домашній вихованець цілком може бути атакований бродячої зграєю, отримати травми.
  5. Просто «добрі люди» можуть побити загублену собаку, оскільки вона, можливо, почне приставати до перехожих, заглядаючи кожному в очі і намагаючись пояснити», що потребує допомоги.
  6. Голод може змусити домашнього вихованця є абсолютно незвичну і невідповідну їжу, яку не їдять навіть бродячі тварини, які вміють виживати на вулиці. Результат – розлад травлення в кращому випадку, в гіршому – серйозне отруєння і загибель. У тому числі від отрути, разбрасываемого догхантерами.
  7. Породисту собаку можуть просто вкрасти, а потім продати на собачому ринку.

Що потрібно зробити в першу чергу?

як знайти собаку

Найголовніше – не панікувати і заспокоїтися. Тому що від вашої душевної рівноваги зараз залежить доля вихованця. Слід міркувати холоднокровно і тверезо. Проаналізувати, з якої причини собака втекла від вас і в якому напрямку. Від цього залежать ваші подальші дії.

  • Якщо собака втекла разом з бродячими родичами – шукати, де саме «дислокується» зазвичай ця зграя.
  • Злякалася чогось і кинулась у кущі – шукайте її там, де вона може сховатися.
  • Відреагувала на бродяча тварина і погналося за ним, значить, шукайте, куди може сховатися бродяжка від вашої собаки, напевно, переслідування ще не закінчилося.

Обов'язково по дорозі розпитуйте перехожих, чи не бачили вони вашу собаку. Найчастіше саме розпитування очевидців можуть привести вас до вихованця.

Що робити, якщо ніяк не можете знайти собаку? Продовжити пошуки! Тільки вже не в самоті, оскільки одна людина фізично не зможе «прочесати» досить велику територію. Не забувайте, собаки пересуваються набагато швидше людини і в змозі пройти за один і той же проміжок часу набагато більшу відстань. Вперед тварина жене страх.

Тому негайно обдзвоніть усіх своїх родичів, друзів, знайомих, особливо тих, у кого є свої собаки, просіть їх допомоги. Разом ви зможете охопити пошуком велику територію. Є шанс, що до знайомому людині ваша собака підбіжить сама.

У тому випадку, якщо собака в дуже сильному стресі, вона може злякатися навіть добре знайомого людини. Тому поясніть друзям, що краще не намагатися зловити собаку, а лише фіксувати її місцезнаходження і тут же вам передзвонити.

Що робити на наступний день?

оголошення шукаю собаку

Якщо до темряви не вдалося знайти вихованця, то приготуйтеся до затяжного пошуку.

  1. На наступний день візьміть кольорове (!) фото свого вихованця і напишіть оголошення «Шукаю собаку». В тексті обов'язково вкажіть особливі прикмети, породу, кличку. Можливо, вашій собаці потрібна якась особлива допомога, у неї є хронічне захворювання або щось ще. Вкажіть, якого кольору на собаці нашийник, шлейка, повідець. Можливо, вона була одягнена в комбінезон або светр. Пообіцяйте винагороду.
  2. Розклейте оголошення скрізь, де тільки можливо. Насамперед, там, де зазвичай гуляють любителі тварин зі своїми собаками – в найближчому парку буквально на всіх деревах, парканах, стовпах і т. д. Від собачників ви отримаєте набагато більше допомоги, ніж від кого б то не було ще.
  3. Приклейте оголошення у дворі не тільки свого будинку, але і довколишніх.
  4. Попередьте своїх сусідів, попросіть їх про допомогу. Раптом вони помітять собаку біля будинку.
  5. Обійдіть всі довколишні закусочні, шашличні, вуличні кафе – місця торгівлі швидкого харчування. Оголодавшие собака може вийти зі свого укриття на запах найближчій шашличної і крутитися біля неї. Познайомтеся з працівниками цих закладів, розкажіть про свою біду. Спробуйте розтопити лід в їх серцях – всі ми люди і схильні жаліти ближнього. Попросіть їх, щоб вони зателефонували, якщо помітять вашу собаку. Можливо, вам дозволять приклеїти на чільне місце оголошення про зникнення собаки.
  6. Обійдіть всі магазини і супермаркети в вашому і сусідніх районах міста. Поговоріть з працівниками цих торгових закладів, попросіть дозволу приклеїти на чільне місце оголошення. Нехай його побачить як можна більше число покупців магазину. Може бути, хто-то вам і допоможе.
  7. Зверніться до ветеринарної клініки . Залиште лікарям портрет і прикмети вашого вихованця, номер телефону. Можливо, з'явиться милосердний чоловік, який надасть вашому собаці допомогу, привезе її до ветеринара. Зазвичай у всіх клініках є дошки оголошень. Приклейте там своє оголошення.
  8. Зверніться до зоозахисникам. Потрібно зустрітися з цими людьми, роздати їм свої оголошення про зникнення собаки і попросити у них допомоги. Тут ви точно знайдете співчуття і хорошу підтримку. Допоможуть, чим зможуть – і доброю порадою, і розповсюдженням інформації і навіть виїздом на місце.
  9. Відвідайте притулки для собак, залиште інформацію про свого вихованця, попросіть допомоги.
  10. Обійдіть всі зоомагазини в околицях. Поспілкувавшись з продавцями, залиште у них своє оголошення. Любителі тварин – люди чуйні, помітивши собаку, яка загубилася, обов'язково зателефонують вам.
  11. Їдьте на собачий ринок. Можливо, вашого вихованця вже хтось намагається продати. Поговоріть з адміністрацією ринку, з офіційними продавцями, які працюють там давно. Залиште їм портрет вашої собаки і номер телефону. Все, що від них вимагається – просто негайно повідомити вам (можна за винагороду), якщо на ринку раптом з'явиться ваша собака.

Звертайтеся в правоохоронні органи, муніципальні служби та ЗМІ

загубилася собака

Згідно із законодавством, тварина, у тому числі собака, є вашим майном. Тим більше це має вагу, якщо у вас вихованець дорогої породи. Тому правоохоронні органи, поліція зобов'язані прийняти вашу заяву про зникнення собаки. Навіть якщо особливо і не будуть її шукати, тим не менш, це допоможе в тому випадку, коли вашого вихованця вкрали.

Це надзвичайно важливо, якщо у вас є реальні підозри, що вихованця викрали. Собаку можуть вивезти в інший населений пункт і там продати. Тому допомога поліції тут буде просто незамінною. Постарайтеся переконати будь-якими способами правоохоронців вам допомогти.

Зверніться в службу відлову. Співробітники, які займаються виловом бродячих тварин (за додаткову винагороду), зможуть допомогти більш професійно, ніж друзі і сусіди.

Дайте оголошення в ЗМІ – це надзвичайно важливо в тому випадку, якщо собаку саме вкрали. Тому що воно підкріплює офіційно вашу заяву в поліцію про її зникнення. Крім того, це дієвий спосіб поширити інформацію про вашому собаці серед якомога більшого числа людей.

Відстежуйте в місцевих ЗМІ оголошення про продаж собак. Аналізуючи ці оголошення, ви можете натрапити саме на те, яке дав викрадач вашого вихованця. Не лінуйтеся обдзвонювати тих людей, хто дає оголошення про продаж собак. Так ви зможете швидко обчислити викрадача.

Використовуйте можливості Інтернету

запустіть оголошення в соцмережі про зникнення собаки

Як знайти загублену собаку? У вас же є вихід в інтернет! Це найбільш дієвий спосіб інформування. Буквально з перших хвилин пошуку, залиште повідомлення в соцмережах про те, що у вас пропала собака. Попросіть своїх друзів зробити це повідомлення вірусним. Нехай воно піде по всім можливим каналам розповсюдження, щоб охопити якомога більшу кількість людей.

Виходите в спеціальні собачі групи в соцмережах і розміщуйте в них своє повідомлення.

Просіть людей про допомогу, щоб вам повідомили, якщо десь хтось помітить на вулиці вашу собаку.

Задійте не тільки соцмережі, але і сайти вашого міста. Особливо – спеціалізовані, присвячені продажу і пошуку тварин.

Відстежуйте в інтернеті оголошення про продаж собак, коли у вас є підозри про викрадення вихованця.

В інтернеті інформація поширюється швидше всього. Тому шансів, що вам допоможуть ваші друзі з facebook, ОК або VK набагато вище!

Зробіть так, щоб ваша собака ніколи не загубилася!

зробіть так, щоб собака не загубилася

Такої жахливої ситуації можна уникнути. Як тільки у вас з'явився щеня, відразу зробіть наступне:

адресник для собаки

сетящийся нашийник для собаки

GPS нашийник для собаки

пояс з повідцем для собак

  1. Виводите собаку гуляти тільки на повідку. Не спускайте її з повідця, якщо ви не впевнені. Собака вам погано підпорядковується, не привчена виконувати команду «До мене» – такий вихованець повинен гуляти виключно на повідку. Це відноситься не тільки до великих порід, але і самим маленьким – чихуахуа і той-тер'єра. Малюків втратити набагато легше, а знайти важче.
  2. Ніколи не відпускайте собаку «погуляти на волі» під час тічки або гону, навіть якщо вона добре реагує на команду «До мене».
  3. Обов'язково дрессируйте собаку, добийтеся, щоб вихованець підпорядковувався вам беззаперечно і ідеально виконував команду «До мене» в будь-якій ситуації. Тільки тоді спускайте його з повідця, але лише в тому випадку, якщо поруч немає бродячих тварин і мало людей. Чудово, якщо ви це будете робити в компанії добре знайомих вашій собаці друзів-собачників, які теж вийшли на прогулянку з вихованцями. Коли знайомі один з одним собаки грають разом, то мало відволікаються на сторонні подразники. Не відволікайтеся зайво на розмови з друзями, тримайте свою собаку постійно в полі зору, не відвертайтеся від неї! Добре, якщо територія, на якій ви гуляєте, огороджена так, щоб собака не змогла її покинути самостійно.
  4. Намагайтеся бути уважнішими у святкові дні, особливо під час Нового року. Постарайтеся скоротити час прогулянки, гуляйте тільки у дворі, не випускайте повідця з рук. Поверніться додому до темряви і вибухів петард.
  5. Привчайте собаку до різким і голосним звукам, оплесків петард, гудками сирен і автомобілів, крику натовпу. Тоді вона не злякається і не кинеться в найближчі кущі зі страху, стрімголов.
  6. Повісьте на нашийник собаки спеціальний адресник, в якому вкажіть кличку, домашню адресу та телефон, прізвище та ім'я власника.
  7. Для вечірніх прогулянок купіть світиться нашийник, щоб ви могли знайти собаку за нього в темряві.
  8. Купіть нашийник з GPS-навігатором.
  9. Зареєструйте тварина у ветеринарній клініці. Нехай їй введуть чіп або зроблять татуювання на внутрішній стороні стегна. Переконайтеся в тому, що інформація про вашого вихованця внесена в базу даних, яка доступна відповідним службам вашого міста і не тільки.
  10. Перед кожною прогулянкою обов'язково переконайтеся в тому, що всі аксесуари – нашийник, шлейка, поводок у справному стані. Карабіни добре працюють, металеві кільця в порядку, ремені не надірвані.
  11. Затягуйте паски в шлеї і нашийнику так, щоб собаці було зручно, і в той же час вона не могла вивернутися спеціально або випадково. При сильному переляку собака може абсолютно неймовірним чином витягнути голову з нашийника або вивернутися з шлейки.
  12. Відучіть собаку гризти повідець, якщо вона це любить. Перекусити повідець будь-яка собака зможе за кілька секунд. Замініть тканинний або шкіряний ремінець на ланцюжок.
  13. З собакою повинен гуляти не дитина, а дорослий! Навіть якщо вихованець у вас маленького розміру, у дитини можна легко вирвати з рук повідець. Обдурити малолітньої власника собаки теж просто. Навіть найрозумніша і добре дресирована собака великої породи не захистить вашу дитину від обману!
  14. Щоб у вас не вкрали собаку, не розповідайте стороннім людям, що вона породиста і чемпіон яких-небудь моторошно крутих виставок. А головне – скільки вона коштує. Якщо незнайомий чоловік почне наполегливо розпитувати, яка вартість вашого собаки – тут же розвертайтеся і йдіть. Навіть якщо виглядає це неввічливо. Зазвичай, перед тим як вирвати з рук повідець, злочинці, які спеціалізуються на крадіжці собак, задають саме це питання.
  15. Ніколи не давайте в руки повідець свого вихованця чужому, малознайомій людині. Знайомому – теж, особливо якщо ви не знаєте його домашню адресу і номер телефону, з ким він спілкується і чим заробляє на життя.
  16. Тримайте повідець міцно. Надіньте петлю на зап'ясті, щоб собака або якийсь недоброзичливець не могли вирвати його у вас з рук.
  17. Використовуйте спеціальний аксесуар, який складається із поясу і повідка-ланцюжка. Тоді собака не зможе зірватися, і грабіжник не в змозі буде вкрасти вашу собаку. З рук такий поводок не вирвеш, ножем не срежешь.

Якщо хоча б 4 умови з перерахованих вище ви змогли виконати, то шанси на благополучне прогулянку без ексцесів і неприємних випадковостей у вас значно зростуть.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner