Як привчити собаку до наморднику
Яким би чемним і доброзичливим не був ваш вихованець, намордник потрібно мати в будь-якому випадку. Одягати намордник у щоденних прогулянок чи ні ви вирішуєте самостійно. Однак у громадський транспорт без цього аксесуара вас скоріше всього не пропустять, причому розмір собаки для водія не має значення — можуть заборонити проїзд, як з німецькою вівчаркою, так і за таксою.
Але перш ніж відповісти на питання про те, як привчити собаку до наморднику, потрібно сказати пару слів про фасони.
Як правильно вибрати намордник
Намордники поділяються на кілька видів залежно від застосування. Якщо ви збираєтеся надягати намордник в спеку на звичайну прогулянку або зовсім плануєте перевозити собаку в наморднику в транспорті (де зазвичай ще спекотніше, ніж на вулиці), то потрібно вибирати досить вільну модель, наприклад, дротяну «кошик». У такому наморднику собака зможе відкрити пащу і висунути язик, що дуже важливо. На відміну від людини, у собаки немає великої кількості потових залоз (тільки на подушечках лап і носа), і терморегуляції багато в чому сприяє ротове дихання. Якщо щільно стягнути собаці рот, то у неї не буде можливості «пропатеть», що може призвести до теплового удару і навіть загибелі.
Але намордники використовуються не тільки, щоб убезпечити оточуючих людей і тварин, але й вас самих. Часто при наданні першої медичної допомоги та деяких інших неприємних маніпуляціях, вихованець може мимоволі вас вкусити. Крім того намордник буває необхідний під час походу до ветеринара. У цих випадках, коли потрібна короткочасна фіксація пасти, відмінно підійде модель з тканини, що не дозволяє відкрити тварині рот і висунути язик.
Купувати таку амуніцію заочно не рекомендується, краще приведіть собаку в зоомагазин і приміряйте вподобані моделі. Якщо ви купуєте вільну модель, то вона, відповідно, повинна сидіти вільно, не впиваючись в морду і ні в якому разі не натираючи мочку носа тварини.
Також не слід купувати намордник «на виріст», оскільки передбачити розмір занадто складно. Так що примиріться, що по мірі зростання цуценя потрібно буде купувати нові, більшого розміру.
Як надіти намордник на собаку
Перш за все давайте розберемося, з якого віку одягати намордник. Зазвичай привчати цуценя до наморднику починають у 5-6 місяців. Якщо ви упустили цей період, і тепер перед вами вже доросла собака, то нічого страшного — схема навчання єдина і для малюків, і для дорослих.
На першому етапі привчання до наморднику потрібно просто показати його вихованцеві і дати понюхати. Нехай пес спокійно ознайомитися з новою річчю і зрозуміє, що вона не несе в собі загрозу. При цьому не дозволяйте її гризти або дряпати лапою. Після того як вихованець спокійно обнюхає річ, похваліть його.
Далі покажіть собаці шматочок ласощів і просуньте його намордник так, щоб псові довелося повністю засунути морду, щоб його дістати. На цьому етапі не намагайтеся застебнути намордник, у вихованця повинна бути можливість вільно звільнитися після отримання частування (в іншому випадку він може злякатися). Повторіть цю вправу кілька разів, щоб ваш улюбленець повністю звик до нової амуніції і міг залишатися в ній пару секунд.
Тепер дійте також, як було описано вище, але не віддавайте ласощі відразу ж. Зачекайте 2-3 секунди, потім розтисніть пальці і дозвольте собаці отримати частування. Повторіть вправу, поступово збільшуючи час між дачею ласощів. Якщо собака після отримання їжі залишається в наморднику, обов'язково заохочуйте таку поведінку.
Коли собака навчитися залишатися в амуніції до 7-10 секунд, можна почати застібати ремінці. Хваліть і пригощайте собаку за спокійне перебування в застебнутому наморднику.
Щоб у пса сформувалася позитивне ставлення до наморднику, одягайте його ненадовго перед годуванням або прогулянкою. Якщо бачите, що той намагається зняти річ, відверніть його грою або просто покличте побігати. Коли він веде себе спокійно — активно хваліть і пригощайте. Не знімайте намордник в той момент, коли пес сам намагається це зробити, дочекайтеся, коли він буде повністю захоплений чимось іншим і тільки тоді зніміть.
Тепер, коли ви знаєте, як одягнути намордник на собаку, від вас вимагається лише одне — виявляти максимум терпіння та розуміння. Подумайте, як би ви самі стали реагувати, якщо б на вас намагалися надіти таку штуку.
Типові помилки
- Перехід на наступний етап тренування до того, як повністю відпрацьований попередній.
- Зняття намордника в той час, коли пес намагається зробити це сам.
- Надягання намордника безпосередньо перед неприємними процедурами (пес буде асоціювати намордник, як провісник чогось недоброго).
- Використання незручної чи невідповідною моделі.
- ТОП-10 найдружніших порід собакЗнайти для себе ідеального собаку не так просто. Особливо, коли шукаєш когось особливого, здатного перетворити твоє життя на справжнє свято. Пропонуємо вам зараз наш рейтинг найдружніших собак. Це практично ідеальні вихованці, якіТОП-10 найдружніших порід собак
- 8 основних команд для собак: як навчити легко та швидкоОсновні команди для собак надзвичайно важливі. Ваша собака повинна вміти правильно поводитися. Оскільки це значно полегшує догляд за твариною, спілкування з нею. Іноді правильні навички володіння основними командами можуть врятувати улюбленому вихованцю життя8 основних команд для собак: як навчити легко та швидко