Якого собаку легше доглядати: маленького чи великого?
Як правильно визначити розмір маленького собаки? Адже офіційно такого поняття не існує, є лише стандарти різних порід. Однак, негласне правило свідчить: собака вагою менше 15 кг - маленька. Однак, якщо порівнювати, припустимо, чихуахуа та тварину вагою 15 кг, то різниця просто величезна. Давайте, визначимося для зручності і вважатимемо маленького собаку вагою нижче 6 кг, зростом більше 60 см у загривку.
Догляд за маленьким песиком
Як правильно визначити розмір маленької собаки? Адже офіційно такого поняття не існує, є тільки стандарти різних порід. Однак, негласне правило говорить: собака вагою менше 15 кг – маленька. Однак, якщо порівнювати, скажімо, чихуахуа і тварина вагою 15 кг, то різниця просто величезна. Давайте визначимося для зручності будемо вважати маленькою собаку вагою нижче 6 кг, зростом понад 60 см в холці.
Маленький собака скрізь з тобою
Маленький собака може жити, зовсім вам не заважаючи, навіть у найменшій квартирі. У невеликому просторі така тварина почувається комфортно. До того ж домашніх неприємностей та «катастроф» із представником дрібних порід трапляється набагато менше. Це вам не сенбернар, який просто по-дружньому розмахуючи хвостом, може легко знести зі столу посуд, який ви розставили для обіду.
Гуляти з маленьким собакою можна недалеко, їй достатньо буде навіть зовсім невеликого дворика. До того ж впоратися з представником дрібної породи набагато простіше. Якщо собака молода і ще не дуже добре вихована, то вона тягтиме і рватиме з рук повідець. Утримати в такому разі чихуахуа, болонку чи йоркширського тер'єра набагато простіше, ніж добермана, золотистого ретрівера чи ротвейлера. Великий собака може просто збити вас з ніг на прогулянці, що загрожує серйозними травмами - від звичайних ударів до серйозних переломів і навіть струсу мозку.
Представникам невеликих порід можна влаштувати туалет будинку, привчити користуватися лотком.
Виняток становлять мисливські породи. Їм завжди потрібна велика територія для прогулянок. Скажімо, джек розсів тер'єр, хоч і малюк, що важить близько 6 кг, зовсім не призначений для життя у великому місті та тісній квартирі. Йому життєво необхідний простір, оскільки цей живчик, з його невгамовною енергією, має просто величезну потребу майже постійному русі.
Маленькі собаки займають менше місця
Маленька собака може жити, зовсім вам не заважаючи, навіть в самій маленькій квартирі. У невеликому просторі така тварина відчуває себе комфортно. До того ж домашніх неприємностей і «катастроф» з представником дрібних порід трапляється набагато менше. Це вам не сенбернар, який просто дружньо розмахуючи хвостом, може легко знести зі столу посуд, яку ви розставили для обіду.
Гуляти з маленькою собакою можна недалеко, їй достатньо буде навіть зовсім невеликого дворика. До того ж, впоратися з представником дрібної породи набагато простіше. Якщо собака молода і ще не дуже добре вихована, то вона буде тягнути і виривати з рук повідець. Утримати в такому випадку чихуахуа, болонку або йоркширського тер'єра набагато простіше, ніж добермана, золотистого ретривера або ротвейлера. Велика собака може просто збити вас з ніг на прогулянці, що загрожує досить серйозними травмами – від звичайних ударів до серйозних переломів і навіть струс мозку.
Представникам маленьких порід можна влаштувати туалет будинку, привчити користуватися лотком.
Виняток становлять мисливські породи. Їм завжди потрібна велика територія для прогулянок. Скажімо, джек рассел тер'єр, хоч і малюк, важить близько 6 кг, абсолютно не призначений для життя у великому місті і тісній квартирі. Йому життєво необхідний простір, оскільки цей живчик, з його невгамовною енергією, має просто величезну потребу в майже постійному русі.
Маленькі собаки довше живуть
Дійсно, маленькі породи собак мають більшу тривалість життя, ніж більші. Деякі рекордсмени доживали майже 30 років! Болонки і шицю в середньому живуть 15 років, а чихуахуа ще довше, до 20 років дотягують.
Це чудово, адже чудовий дружок може супроводжувати вас довгі роки вашого життя, прикрашати сірі будні та радувати своїм невгамовним собачим ентузіазмом. До того ж, болонки та крихітні йорки помітно стійкіші до різних хвороб, у них дуже мало генетичних захворювань, на відміну від представників великих порід.
Вартість утримання маленького собаки набагато менша
Так, і це ще одна з переваг, маленькі собаки менше їдять. На добу вихованцю вагою 5 кг потрібно близько 280-300 г корму - натурального або вологого. У той час як для собаки вагою 40 кг буде потрібно того ж корму в 5 разів більше!
Витрат на вакцини, ліки, шампуні та ін. теж вийдуть не настільки великими, як для великого собаки.
Догляд за шерстю
І ось тут, звичайно, є загводка. Справа в тому, що багато пород маленьких собак мають густу і довгу вовну. Звичайно, мати вдома пушистика - це чудово, але уявляєте, скільки з ним буде метушні! До того ж шерсть постійно розлітається по всьому житлу, залишається на одязі, ліжку, килимах тощо.
Доводиться щодня ретельно вичісувати болонку, йорку, шицю, лхасу, пекінесу тощо. Позбавлятися ковтунів, уважно стежити за шкірою, застосовувати хорошу косметику. Не тільки помити шампунем, а ще й нанести бальзам. Використовувати різні додаткові засоби – спеціальні присипки, відбілювачі, засоби для покращення розчісування. Купувати постійно всілякі гребінці, пуходірки, які так легко стають непридатними.
До того ж під час прогулянки маленький довгошерстий собака збирає на себе стільки бруду… Взимку маля мерзне сильніше, ніж будь-який представник великих порід. Тому їй потрібний спеціальний захисний одяг – комбінезончики, маєчки, та й черевики не завадять. Втім, одяг для собаки можна пошити і самим.
Такі дрібні пухнастики потребують професійного догляду за вовною, стрижкою, що, до речі, коштує чималих грошей. Взагалі-то можна навчитися пристойно стригти свого улюбленця самостійно, якщо ви не прагнете брати участь у виставках.
Серед дрібних порід зустрічаються зовсім безшерсті китайські чубаті і мексиканські лисі. Та й мопс чи чихуахуа, приміром, не такі вибагливі у догляді за вовною.
Уявіть собі на хвилинку, що ви намагаєтеся зібрати кліщів, скажімо, з... афганським хортом. Так, собака велика з довгою і такою гарною вовною. Вам знадобиться набагато більше зусиль і часу, ніж під час догляду за тією ж болонкою або шицю.
Розчесати, наприклад, сенбернара або німецьку вівчарку, що розпушилася, не менш проблематично, ніж йоркширського тер'єра. Адже об'єм тіла, самі розумієте, дуже великий.
Так що, як маленькі, так і великі породи щоденного догляду за вовною, можна сказати, рівні. І тут немає переваг, які б дати фору представникам великих чи дрібних порід.
Маленькі собаки зовсім не спортивні
Якщо ви любите ранкові пробіжки або велосипедні прогулянки, то маленький песик, особливо коротконогою породи, навряд чи зможе скласти вам компанію. Малята швидко втомлюються, їх доводиться брати на руки або принаймні садити в рюкзачок. Втім, якщо ви згодні на пробіжці нести із собою зайвий вантаж у 5 кг за плечима – зовсім інша річ.
Втім, з невеликого розміру вихованцем можна зайнятися спеціальною спортивною підготовкою – аджиліті. Це своєрідний спорт із собакою, яка має подолати особливу смугу перешкод за певний час. Господарю при цьому також доведеться активно рухатися на майданчику.
Маленькі песики занадто голосно і часто гавкають
Так, це дійсно так, будь-яке маля має пронизливий голос, який може завдати серйозної незручності сусідам. Крихітка той-тер'єр може зробити ваше життя просто нестерпним через постійний гавкіт на межі ультразвуку, який просто приголомшує.
Брехня для маленьких собак – це спосіб захистити себе, тому головне тут попрацювати зі страхами собаки. Для малюків навіть вигляд великої сумки може викликати паніку, не кажучи вже про чужих людей, великі простори тощо. Вони можуть злякатися будь-якого предмета, який більший за їх розмір.
Нервова система дрібних собачок більш нестійка, ніж у великих. Найчастіше малюки більше схильні до неспокійної поведінки, аніж великі собаки.
Але ж і великі собаки можуть гавкати годинами, залишаючись на самоті вдома. Тому тут важливим є навіть не розмір вихованця, а його виховання. Потрібно відзначити, що як велика тварина, так і представник дрібної породи однаково потребують дресирування.
Собака повинен робити життя господаря кращим, а не ускладнювати його. І це стосується будь-якої породи, незалежно від розміру.
Занадто маленький собака – це погано
У гонитві за прибутком деякі заводники спеціально намагаються зменшити формат мініатюрних порід. Ці «експериментальні» собачки, на жаль, страждають на багато захворювань. Наприклад, такі супер-популярні міні-чихуахуа, розміром з чайну чашку, страждають на головні болі та проблеми зі зором. Просто мозок не міститься у крихітному черепі.
Така дитина не здатна без сторонньої допомоги навіть подолати тротуарний бордюр. Над нею потрібно в буквальному значенні слова «трястись» постійно, як би чого не сталося. У неї будуть проблеми і з травленням, буде потрібний спеціальний корм. Можуть виникнути епілептичні напади. Іншими словами, нормальне життя для такого собаки, на жаль, далеко не гарантоване.
Тому не слід заводити таку супер-крихту. Вона проживе зовсім недовго, вимагаючи до себе постійної уваги.
Переваги маленьких собак
Підіб'ємо підсумки і нагадаємо переваги маленьких собак, які дозволять господарю витрачати менше часу та зусиль на їх догляд:
- Потрібно менше місця;
- Витрати на їжу та звичайний догляд набагато нижчі;
- Можна брати із собою скрізь;
- Поїздка громадським транспортом не викличе проблем;
- Не треба далеко з нею гуляти;
- Гуляти можна не часто, привчити користуватися лотком;
- Маленькі собачки довше живуть, стійкіші до генетичних хвороб.
Догляд за великим собакою
Великий собака – великі проблеми? Це зовсім не так, тому що у великої тварини теж є свої переваги, які недоступні господареві маленької собачки.
Повноцінна охорона
Це переважує практично всі недоліки великих порід собак. Вони чудові захисники, можна вибрати охоронну породу, добре видресувати і не турбуватися за свою безпеку чи дитину. За одним лише умовним знаком або словом собака «включається» в режим захисту, і горе кривдникам…
Втім, це коштуватиме серйозних зусиль та грошей. Тому що добрий дресирувальник – послуга дорога.
Слід зазначити, що великий розмір собаки зовсім не означає, що він, безперечно, зможе вас захистити. Іноді навіть серед великих і на вигляд страшних зустрічаються боязкі та делікатні особини або породи, які спочатку націлені на добре ставлення до людей. Тим не менш, великий пес завжди вселяє, принаймні, повагу.
Великі собаки спокійніші
Дійсно, великі собаки, в основному, мають врівноважену психіку і спокійний характер. У тому випадку, коли дрібна песик буде даремно істерично гавкати, великий пес навіть вухом не поведе.
Такого собаку набагато зручніше дресирувати, оскільки сторонні подразники його менше відволікають. Велика тварина схильно краще засвоювати вправи та добре слухатись господаря.
Це надійний, дружелюбно налаштований та вірний компаньйон.
Дресирування
Для великого собаки обов'язкове дресирування. Утримати на повідку собаку, вагою 80 кг не зможе ніхто, навіть тренований спортсмен-важкоатлет. Тому для великої особи виховання має бути найсерйознішим. Така тварина повинна підкорятися вам беззаперечно. Це коштує великих зусиль та часу. Адже дресирувальник може лише показати вам прийоми, а от відпрацьовувати їх вам доведеться самим.
Втім, це теж велике задоволення, бачити і відчувати, як така масивна тварина вам підкоряється і виконує всі ваші вимоги. Ви стаєте наставником і найкращим другом, а це варте всіх зусиль, повірте.
Великий за розміром собака може жити у дворі
Німецька вівчарка, ротвейлер, кавказька вівчарка, алабай чудово можуть жити у хорошій будці чи вольєрі у дворі. Вони добре переносять холодну погоду, люблять простір та можливість побути на відкритому повітрі.
Це чудові охоронці для будинку та території двору. Ніколи не пустять чужу людину. Більшість охоронних порід здатні ухвалювати самостійні рішення. Врівноважені і цілком здатні контролювати ситуацію, що виникла. На відміну від своїх дрібних побратимів.
Великому собаці, звичайно, потрібен простір. Тому і двір має бути великим, і будка. Якщо ж ви заводите породу великого розміру в квартирі, то і кімнати повинні бути відповідними, і місце для тварини, і можливість вигулу.
До речі, собаки величезного розміру дуже важко освоюють підйом сходами, особливо в юному віці. Тому подібну тварину потрібно утримувати або на першому поверсі, або у будинку з ліфтом.
Прогулянка з великим собакою – задоволення
Великі собаки чудові компаньйони на прогулянку. Якщо ви любите довго і багато гуляти – це все. Великий пес буде вашим вірним супутником, чудовим компаньйоном, проведення часу з яким на відкритому повітрі принесе величезне задоволення всій родині.
Єдине попередження – не можна дитину відпускати одну на прогулянку з великим собакою. Особливо молодою та погано вихованою особиною. Вирвати з незміцнілих рук повідець і втекти, виваляти господаря у багнюці, випадково нанести травму великий собака зможе легко.
Ви любите спорт? Вибирайте великого вихованця!
Щоденні пробіжки стануть для вас просто незабутнім задоволенням поруч із вихованцем великої породи. Можна вибрати мисливську породу, яка потребує постійного руху, наприклад, афганську хорт. Такі собаки відмінно підійдуть для велосипедних прогулянок, але все ж таки пам'ятайте, що тварина може втомитися, не перенапружуйте її. Згодом це негативно позначиться з його здоров'я.
Слід знати, що надто великим породам, таким як сенбернари, мастіффи, що мають масивну статуру, надто рухливі заняття заборонені. Потрібно поберегти суглоби, адже навантаження на них буде надмірним.
З великим вихованцем цілком доступні різні види спорту із собаками. Це не тільки аджиліті, а й канікрос, наприклад. Такий вид спорту, коли собака на швидкість тягне за собою людину вперед снігом на лижах або пересіченою місцевістю.
Особливо люблять собаки середньої та великої статури флібал – вид змагань, коли потрібно ловити пластикову тарілку, що вилітає зі спеціального автомата.
Так що розваги на відкритому повітрі вам забезпечені найрізноманітніші. І вони набагато приємніші, ніж на дивані з телевізором.
Переваги собак великих порід
Великі породи мають безліч чудових переваг, які перерахувати тут, напевно, буде надто важко. Адже кожна з порід має свої чудові якості. Тим не менш, спробуємо підвести деяке резюме.
- Великі породи – чудові охоронці усієї родини та будинку;
- Вони спокійні та врівноважені;
- Великого пса можна утримувати у дворі;
- З великим собакою можна довго та весело гуляти
- З великим псом так чудово разом займатися спортом
То кого вибираєте – великого собаку чи маленького?
Це залежить не лише від вашого бажання. Швидше, від життєвих обставин та можливостей. Подумайте насамперед про те, чи буде вихованцю добре у вашій оселі. Чи зможете приділяти йому достатньо сил та часу. Чи є відповідні кошти на найближчі 10 років щонайменше. Чи здатні ви на безумовне кохання, коли вихованець наробить те, що вам зовсім не сподобається.
Звичайно, в цій статті не вдалося охопити всі чудові гідності як дрібних, так і великих порід собак. Тому додайте в коментарі, на вашу думку, найкращі якості, які ми, можливо, пропустили.
- ТОП-10 найдружніших порід собакЗнайти для себе ідеального собаку не так просто. Особливо, коли шукаєш когось особливого, здатного перетворити твоє життя на справжнє свято. Пропонуємо вам зараз наш рейтинг найдружніших собак. Це практично ідеальні вихованці, якіТОП-10 найдружніших порід собак
- 8 основних команд для собак: як навчити легко та швидкоОсновні команди для собак надзвичайно важливі. Ваша собака повинна вміти правильно поводитися. Оскільки це значно полегшує догляд за твариною, спілкування з нею. Іноді правильні навички володіння основними командами можуть врятувати улюбленому вихованцю життя8 основних команд для собак: як навчити легко та швидко