Кошик
1377 відгуків

Шановні клієнти, наш сьогоднішній робочий день уже завершився. Наші фахівці з радістю опрацюють усі Ваші замовлення та повідомлення по буднях з 9 до 18 години. З повагою колектив ZooFooD.

+380 (68) 480-84-83
Київстар (Telegram)
+380 (93) 198-57-58
lifecell (Viber)

Туалети і наповнювачі для туалету

Наповнювач для котячого туалету – одне з найважливіших гігієнічних засобів по догляду за кішкою. Будучи від природи охайним тварин, кішка досить уважно ставиться до питання власного туалету. Якщо наповнювач не задовольняє її в питаннях гігієни та зручності, вона цілком може отруїтися шукати місце чистішим і комфортнішим, породжуючи ланцюжок проблем в житло власних господарів. Тому вибір наповнювача для туалету вихованця грає одну з найсуттєвіших ролей при змісті кішки в будинку.

Асортименти наповнювачів у наші дні досить широкий.

За механікою дії їх поділяють на ті, що комкуються і вбирають.

Перші найбільш зручні за присутності господаря в будинку протягом дня і дозволяють утримувати туалет тварини в абсолютній чистоті. Намокаючи, вони утворюють грудочки, які можна викинути, залишаючи чистий горщик.

Наповнювачі другого типу вимагають повної заміни всього обсягу. При цьому механізм їх дії ґрунтується на поглинанні великих об'ємів рідини та усуненні запахів. Крім того, наповнювачі можуть бути ароматизованими або не бути.

Види наповнювачів

За складом наповнювачі поділяють на: мінеральні; дерев'яні; органічні (з продуктів переробки соломи тощо); силікагелеві; целюлозні.

Переваги і недоліки

Кожен із перерахованих типів має свої переваги та недоліки. Мінеральні наповнювачі складаються з піску, бентоніту та різних типів глини. Вони можуть бути як ті, що комкаються, так і вбирають. Гідність цих наповнювачів у тому природної привабливості для тварини, а незручність – у принципі утилізації. Їх не можна викидати в каналізацію, що створює додатковий клопіт, а стінки і дно горщика потрібно ретельно мити і витирати.

Мінеральний наповнювач гарної якості непогано нейтралізує запах і при цьому помірно забруднює лапи тварини, залишаючи невелику кількість крихт навколо котячого туалету.

Зручність наповнювачів полягає в тому, що їх можна спускати в каналізацію. При попаданні вологи дерев'яні гранули розпадаються на дрібну потерть, яку легко викинути в унітаз і злити (дотримуючись при цьому помірності кількості). Окремо варто виділити дерев'яний наповнювач, що комкається, який утворює грудочки, з якими можна чинити так само, залишаючи горщик чистим. Мінусом деревних наповнювачів є те, що їхні крихти чіпляються до вовни, особливо у довгошерстих тварин, і виявляються на підлозі поруч із горщиком. Ті дерев'яні наповнювачі, які мають велику гранулу, зручні не всім кішкам – до них тварині потрібно звикати. Поглинаючі властивості і здатність нейтралізувати запах залежать від складу самих гранул. Чиста деревина вбирає і утримує вологу краще, а значний вміст кори хвойних дерев ароматизує гранули, але погіршує здатність, що вбирає. Органічні наповнювачі мають майже ті ж властивості, переваги і недоліки, що і деревні.

Силікагеля наповнювачі дуже економні. Вони повністю вбирають вологу всередину кристалів, не залишаючи нічого. Як наслідок, такий туалет буде чистим, доки всі кристали силікагелю не наповняться. Добре очищений від пилу силікагель майже не розноситься з лапами, особливо якщо він має вигляд кульок. Цей тип наповнювачів має лише дві незначні недоліки. Якщо у тварини чутлива шкіра лап, то вона може її підсушувати. При попаданні вологи кристали починають злегка клацати, що спочатку може бентежити тварину. Силікагелевий наповнювач не можна викидати в каналізацію, але виносити його з квартири доводиться досить рідко - зміна вмісту горщика відбувається нечасто. Целюлозний наповнювач являє собою гранули, що вбирають з целюлози. Він добрий тим, що зовсім не чіпляється до лап і залишає простір навколо горщика абсолютно чистим. Стримує запах і вологу він відносно непогано, правда, при цьому до великих гранул тварині доводиться звикати. Утилізувати в каналізацію його не можна, проте при цьому сам процес очищення горщика швидкий і легкий – він не прилипає до дна та стінок.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner